Stick Şeker

Stick Şeker Nedir?

El değmeden üretilen ve sağlık bakanlığının izni ile dolumu gerçekleştirilen Stick şeker ürünlerimiz, %100 şeker pancarından üretilmiştir.

Şeker kalitesi birinci sınıf olup, şekerin kalitesini düşürecek her hangi bir karışım ihtiva etmemektedir. Çok pratik bir şekilde çay veya kahveye katılabilen ürünümüz, nefis şeker tadıyla tercih edilmektedir.

Çay, kahve ve diğer bitkisel çaylarda kullanılabilen ürünümüz, tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Şık ambalajı ile misafirlerinizin beğenisini kazanacak sofra ve sunumlarınıza renk katacaktır. Nefis çay ve kahvelerin birinci tercihi olan stick şeker ürünlerimiz ile görsel rekabet içinde olan mekanlarda kurumsallığı ön plana çıkarabilirsiniz.

Stick Şeker Modelleri?

Beyaz şeker, esmer şeker seçeneği bulunan ürünlerimiz, tek renkten dört renge kadar flekso baskı ile kullanımınıza hazırlanır. Tek tek paketlenmiş markanıza özel Baskılı Stick Şeker çeşitlerini Esmer ve Beyaz seçenekleri ile logo baskılı olarak üretiyoruz
. Tek sargılı ve çift sargılı olarak iki çeşit seçeneği bulunan, markanıza özel olarak üretimi yapılan baskılı şekerlerimiz için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizden bilgi alabilirsiniz.

Beyaz Poşet Stick Şeker 2GR, 3GR, 4GR
Esmer Poşet Stick Şeker 2GR, 3GR, 4GR
Poşet Tatlandırıcı ( Tekli – Çift )

Stick Şeker nerelerde kullanılır?

Otel, cafe ya da restoran gibi kurum ve kuruluşlara istenilen gramajlarda birinci kalite sülfit, kuşe ve kraft kâğıtlara dolum yapılabilir. Firmamızın veya sizin firmanızın kendi desen velogoları ile tek kullanımlık baskılı ve logolu özel dolum imalatı gerçekleştirilir. Her firmaya göre isim ve logosu stick şeker ambalaj tasarımı yapıldıktan sonra basılmaktadır.

Logolu ve Baskılı Stick Şeker Dolumu

Sağlıklı ambalajıyla ve şık paket tasarımıyla, otellerin ve diğer benzer kuruluşların tercihi olan ürünümüz, beyaz ve esmer poşetlere, 2,3 ve 4 gr şeklinde poşetlenmektedir.

Stick şeker paketleme nasıl ve hangi makinelerde paketlenir?

Dolum makineleri ve Bu tür makinelerde kullanılmakta olan ambalaj türleri, kuşe polietilen ürünler ile birlikte karıştırılmış şekildedir. 50 gram / M² 15 veya 60 gram / M² 15 mikron gibi istenilen kalınlıkta üretim yapılabilir. Stick şeker imalatındaki cihazlarda tavsiye edilen mikron ölçüleri 50 gram / M² 15’dir. Polietilen ise 65 ya da 75 gr olmalıdır. Bu tarz makinelerin ambalajları rulo biçiminde olur. Renkleri sadece beyazdır. Bu rulo şeklindeki bobinler, cihazın dizaynına göre yapılmıştır. Yani 5 rulo alma kapasiteli bir stick şeker imalatında kullanılan cihazı 20 santimetre genişliğinde bobinler kullanır. Esmer stick şekerler için kraft ambalaj önerilir. Çünkü stick şekeri kullanacak kişinin, beyaz şekerden daha rahat ayırt etmelidir. Kraft ambalajlar, esmer şeker ile aynı renktedir.

Stick Şekerin Faydaları

Stick şekerler; işletmelerin tek kullanımlık gıda işletmelerinde hizmette bulunmalarının birçok faydası bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

Hijyen
Bir kutunun içinde yer alan şekerler sürekli müşterilerin elle temas etmesine neden olmaktadır. Bu sebeple kâğıt içinde kullanılan stick şekerler kişiye özel olmaktadır. Bu gıdaların tek kullanımlık olması hijyen bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu ürünler tek kişi tarafından istenilen miktarda kullanılır ve yeme içme işlemi bitmesi sonucunda işletmelerin çöplerini atması daha kolaydır.

Pratik olması
Tek kullanımlık baskılı şekerlerin kullanımdan sonra temizliği basittir. Mesela, işletmelerin eskiden kullandıkları kutuların içinde ki şeker belli sürelerle tazelenir ve kutuların temizlik yapılması gerekirdi. Stick şeker imalatı ile bu sorun ortadan kalkmıştır.

Masrafın düşmesi
Şayet ketçap, mayonez, zeytinyağı gibi fiyatı pahalı olan ürünleri müşterilere çok takdim ederseniz müşteriler ihtiyacından daha fazla kullanacaktır. Siz bu durumu fark etmeden giderleriniz de artış olacaktır. Tek kullanımlık gıdaların miktar sınırı olması misafirlerinizin ihtiyacı olduğu kadar tüketmesine neden olacaktır. Bu sebeple sizin de masraflarınız büyük oranda azalmış olacaktır.

Farklı olduğunu hissetme
Tüm işletmelerin ne kadar kar ve zarar etmesinden evvel en büyük endişeleri müşteri memnuniyeti olmuştur. Tek kullanımlık bu gıdalar kişiye özel olmasından dolayı misafirler kendilerine verilen değerin farkına varırlar. Eskiden kullanılan kutu içindeki şekerler şimdi kullanılan mekanlara özensiz bir hava katarken, stick şeker imalatında kullanılan mekanlar ise işletmenin havasını değiştirir ve hakkınızda olumlu bir imaj yaratır.